Druga runda - Caren Lissner - recenzja

Jeżeli można wyobrazić sobie bardziej skomplikowany przypadek niż kobieta, która krótko przed trzydziestymi urodzinami zostaje singielką, to naprawdę należy się pochwała.

Gert – tytułowa bohaterka, nagle staje się taka jak jej przyjaciółki. Z początku rady tych najbliższych dla niej kobiet trafiają w jej psychikę jak strzała, przeszywają na wylot, by w końcu dać ujście temu, co sama czuje. Czemu by nie spróbować?

Życie Gert, tak skomplikowane, jest przedstawieniem tego, co ważne w życiu każdej kobiety. Szczególnie takiej, która boryka się z nietypową utratą ukochanego. Moment w życiu, w tak niefortunnym czasie – według zasad, którymi kierują się przyjaciółki – ma prawo tylko zmienić je na gorsze, pozostać wieczną panną.

Czy tak się stanie? Czy Gert nie odetnie się od rad przyjaciółek, by zaryzykować? A może zostanie z nimi u boku, świętując w każdy weekend swoją przyjaźń podczas wspólnych nocowań?

W moim odczuciu, książka naprawdę warta przeczytania. Napisana lekkim językiem, pełna wątków, które nie wierzę, że nie przypadną do gustu kobiecej duchowości. Opisy spotkań, mężczyzn bądź kobiet, tak realistyczne, by można poczuć się nawet jak bohater tejże książki.

Polecam wszystkim kobietom, które chciałby się w wieczornej porze oderwać od codzienności. To wspaniała rozrywka, pełna humoru i opisów tak rzeczywistych, że nie sposób odłożyć jej na półkę.


V., 18


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze