Słodka zemsta - Ellen Berg - recenzja

Ellen Berg - bestsellerowa niemiecka powieściopisarka, entuzjastka kuchni opartej na afrodyzjakach, dawniej pilotka wycieczek. Mieszka z córką w niewielkim gospodarstwie w Allqau. Mimo licznych sukcesów pisarskich, autorka nie udostępnia publicznie swoich zdjęć, wyzwalając tym serię domysłów na temat jej prawdziwej tożsamości.

Książka „Słodka zemsta” jest to książka obyczajowa. Opowiada o losach trzech kobiet, każda z innego szczebla społecznego, które łączy jeden wspólny problem, którym są MĘŻCZYŹNI. Czytając, tę książkę poznajemy: Evꀓ Marię Wuttke -“ matkę dwójki synów, żonę bardzo bogatego męża, która porzuciła karierę i poświęciła się gotowaniu i pracom domowym. Beatrice - specjalistka do spraw marketingu oraz Katharina Severin - dawną prymuskę, która teraz jest sekretarzem stanu w gabinecie ministra do spraw rodziny. Te trzy kobiety spotykają się na 25-leciu matury, kiedyś się przyjaźniły, były nierozłączne. Na początek każda przed każdą próbuje się popisać jakie ma cudowne życie, jednak z upływem minut i zwiększającą się ilością spożytego alkoholu wychodzi na jaw smutna prawda o tym, że nie są szczęśliwe. Bohaterki odnawiają przyjaźń z lat szkolnych, mając dosyć ciągłego poniżania, złego traktowania przez mężczyzn. Postanawiają dać im porządną nauczkę i obmyślają plan zemsty. Podczas przygotowań tego ciekawego planu poznają Roberta, który miał być tylko mężczyzną, który przywróci do życia tych trzech kobiet, pożądanie, podniecenie i chęć odnowienia życia seksualnego. Czy jednorazowa przygoda za pieniądze pociągnie za sobą kolejny wątek w tej książce? Czy Robert pozostanie na dłużej w życiu którejś z nich? Do czego posuną się kobiety, żeby zemścić się na swoich facetach? Ile są w stanie zrobić, żeby pozostawić przy sobie, to co dla tych mężczyzn jest najważniejsze czyli pieniądze? Tego dowiecie się czytając tę książkę.

Ellen Berg porusza problemy psychologiczne i społeczne, pokazuje, że niektórym mężczyznom kobieta jest potrzebna tylko do gotowania, sprzątania i zaspakajania pragnień seksualnych. Nie są oni świadomi kobiecej mocy jaką jest przebiegłość i chęć osiągnięcia upragnionego celu. Książkę czyta się bardzo szybko, jest napisana prostym językiem, który łatwo trafia do młodych ludzi. Są wprowadzone zwroty angielskie, które nadają tej książce innego stylu. Ellen w tej książce opisała historię bardzo autentyczną i prawdopodobną, czytając ją widziałam przed oczami to co czytam. Słowa były tak dobrane, a akcja miała taki ciekawy przebieg, że w myślach wyobrażałam sobie jak to naprawdę się toczy i chciałabym obejrzeć film na podstawie tej książki.

Polecam tę książkę wszystkim młodym, licealistom również, żeby zobaczyli co może ich czekać w przyszłości. Wszystkim kobietom, które może żyją w cieniu swoich mężczyzn i nie wiedzą jak się z tego uwolnić.


Ducky, lat 16


Książka wydana przez Wydawnictwo Świat Książki

Komentarze