Ogień i woda. Tom 1 - Victoria Scott - recenzja

Victoria Scott debiutowała serią o Dantem Walkerze, a obecnie pracuje nad powieścią "Titans". Pisarka mieszka w Dallas z mężem i córeczką. W szkole średniej była klasowym wesołkiem i cheerleaderką. Uwielbia poznawać swoich czytelników.

"Ogień i woda" to książka o siostrze, która dla swojego chorego brata jest w stanie zrobić wszystko. Bierze udział w Piekielnym Wyścigu. Rodzice długo przed Tellą ukrywają fakt, że została wybrana na uczestnika tego wydarzenia. Pewnego dnia znajduje ona w swoim pokoju coś, co przypomina MP-3. Próbuje odsłuchać nagraną wiadomość, ale tata jej przerywa i zabiera urządzenie. W nocy usiłuje je spalić, ale nie udaje mu się tego uczynić.

Głowna bohaterka Tella jest wyjątkową osobą. Jest odważna, wrażliwa i empatyczna. Ma świadomość, że każdy uczestnik wyścigu, posiada kogoś kto potrzebuje nagrody głównej. A nagrodą główną nie są pieniądze czy wyjazd w jakieś atrakcyjne miejsce. Nagrodą główną jest lekarstwo na wszystkie choroby świata. Tella nie chce przegapić szansy na zdobycie leku na chorobę najdroższego brata.

Tella należy do osób uczuciowych. Jest bardzo wrażliwa na ludzką krzywdę. Nadaje swojej pandorze imię. Pandora jest to stworzenie, które wykluwa się z jajka i które ma pomagać uczestnikowi wyścigu do końca gry.

"Ogień i woda" to niesamowita książka. Polecam każdej osobie, która lubi książki fantastyczne. Jest pisana łatwym w zrozumieniu językiem. Nie brakuje w niej opisów. Najciekawszym opisem jest opis dżungli. Z chęcią poznam dalsze losy Telli i jej rodziny.


Kasia, lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze