Komornik - Michał Gołkowski - recenzja

Michał Gołkowski jest jednym z autorów serii S.T.A.L.K.E.R. oraz głównym autorem serii Stalowe Szczury. Jego twórczość można osadzić w gatunku horror i science-fiction. Również najnowsza książka "Komornik"- nie odstaje gatunkowo od reszty.

Akcja "Komornika" dzieje się na Ziemi w czasie Po końcu świata, Po Apokalipsie.

Głównym bohaterem jest Ezekiel - dla przyjaciół Zek - pracujący jako boski Komornik, tropiący wyznaczonych przez aniołów ludzi, których będzie musiał zabić. Jego zaciekłym wrogiem jest Jonasz, Ezekiel za wszelką cenę chce go złapać i unicestwić. W międzyczasie pokonuje Cherubina, poluje na Sfinksa, chowa się przed "Ślepiorem" i sypia z Sukkubem.

Książka ta bardzo wciąga, a samemu odbiorcy przerażająco łatwo jest wyobrazić sobie zagładę ludzkości w niej opisaną.

Michał Gołkowski
 idealnie połączył boga, który zapomniał o ludziach oraz człowieka, który nawet po wydarzeniach z najgorszego możliwego scenariusza, kurczowo trzyma się swojego kruchego, nic nieznaczącego życia.

Według mnie "Komornik" jest napisany na bardzo wysokim poziomie. W czasie czytania go człowiek traci poczucie czasu przenosząc się w przerażająco prawdziwy świat pozostawiony samemu sobie, a po przeczytaniu zaczyna wątpić w to, co dotychczas wierzył.

"Komornika"
 polecam osobom starszym, odpornym na wszechobecną śmierć i zniszczenie.

Z niecierpliwością czekam na kontynuację.
O.B., lat 16Książka wydana przez


Komentarze