Komórka - Robin Cook - recenzja

Robin Cook - jest specjalistą od thrillerów medycznych. Napisał m.in. "Niebezpieczną grę", "Interwencję" oraz "Nano".

George żyje w czasach, w których medycyna doczekała się na pierwszy rzut oka niesamowitego wynalazku. Fascynującym odkryciem jest aplikacja iDoc. Program na smartphony ma zastąpić lekarzy pierwszego kontaktu. Ma to zmniejszyć kolejki do lekarzy oraz ułatwić życie codzienne, nie tylko ludziom, którzy muszą rygorystycznie pilnować pory oraz ilości przyjmowanych leków. iDoc ma jednak niedociągnięcia i doprowadza do kilku zgonów. George pewnego ranka budzi się w łóżku koło zmarłej narzeczonej. Przyszły radiolog zaczyna bliżej interesować się innowacyjnym wynalazkiem.

W książce zostaje poruszona kwestia przyszłości technologii. Rozwój niesie za sobą nie tylko korzyści, ale również ogromne niebezpieczeństwo. Wraz z powstaniem aplikacji zostaje zagrożone życie pacjentów. Wynalazcą projektu zależy na zyskach, więc starają się ukryć problemy. Czy iDoc doprowadzi do katastrofy?

Temat książki jest bardzo pomysłowy, a nawet realny, w końcu za kilka lat może powstać podobny projekt. Moim zdaniem w thrillerze nie brakuje ciekawych zwrotów akcji oraz napięcia. Powieść dogłębnie obrazuje, że w dzisiejszym świecie rządzi pieniądz. który jest stawiany nad życie ludzkie. Sięgnij po tę pozycję i sprawdź co przyniesie aplikacja, naprawdę warto!
Veni, 18 lat


Książka wydana przez Dom Wydawniczy REBIS

Komentarze