Gregor i Niedokończona Przepowiednia - Suzanne Collins - recenzja

Suzanne Collins raczej przedstawiać nie trzeba... Autorka bestsellerowych "Igrzysk Śmierci" zanim napisała swoją najbardziej znaną trylogię, pisała scenariusze do programów i seriali telewizyjnych oraz książki dla dzieci. W 2003 r. został wydany pierwszy tom serii "Kroniki Podziemia". "Gregor i Niedokończona Przepowiednia" otwiera 5 tomowe "Kroniki...".

Gregor wraz z swoja małą siostrą trafia przypadkiem do Podziemia. Miejsca, w którym na każdym kroku czekają na nich pułapki i mroczni mieszkańcy krainy tacy jak szczury, karaluchy, pająki i nietoperze ale i ludzie, którzy nie zbudzają zbyt dużego zaufania. Tym bardziej, że uważają Gregora za Wojownika z Niedokończonej Przepowiedni i chcą, aby udał się z misją do krainy szczurów. Czy Gregor podejmie wezwanie i być może uratuje dawno zaginionego ojca?

Książka kierowana jest raczej do młodszych czytelników  tak 11+, bo w takim wieku jest główny bohater, choć myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, by osoby starsze po nią sięgnęły. Poznajemy ciekawy, często bardzo mroczny świat Podziemnych. Bardzo mi się podobało, że główny bohater choć młody jest bardzo odpowiedzialny i troskliwy w stosunku do swojej młodszej siostry. Nie wiem tylko czy dwulatki są aż tak rezolutne.

Pierwszy tom "Kronik Podziemia" czyta się bardzo szybko. Nawet nie widzimy kiedy pochłaniamy książkę, bo przygody głównych bohaterów i wartka akcja bardzo nas wciągają. Mogę jak najbardziej polecić. I z chęcią przeczytam kolejne części, by poznać dalsze losy Gregora, jego rodziny i przyjaciół z Podziemia.


M.P.Książka wydana przezKomentarze