Dzieci grobu - Agnieszka Graczyk - recenzja

Agnieszka Graczyk nie była mi dotychczas znaną autorką i myślę, że to nic dziwnego, ponieważ jest bardzo młodą osobą, która niedawno miała swój debiut pisarski. Agnieszka pisze od 14 roku życia, na początku były to kilkustronicowe opowiadania, później zdecydowała się napisać powieści. Jak sama podkreśla do wydania własnej książki była gotowa od zawsze.
Opublikowana powieść pt. „Dzieci grobu 2” to kolejna część z zaplanowanej trylogii.

Pewnego dnia dwie nastolatki zostają siłą zaciągnięte do samochodu przez dwóch agentów prezydenta Stanów Zjednoczonych - Alberta i Edwarda. Dziewczyny zostają przewiezione do Las Vegas, a konkretnie do podziemia tętniącego życiem, nigdy nie śpiącego miasta. Isabell wraz z ciężarną Julią trafiają do Liceum Tysiąca Faraonów, w którym przebywają uczniowie o wybitnych zdolnościach. Rodziny dzieci uczęszczających do niecodziennej szkoły giną w niewyjaśnionych okolicznościach… W jakim celu prezydent utworzył podziemne Liceum? Chodzi o władzę, pieniądze, a może o zupełnie coś innego? Jak poradzą sobie nowe uczennice, a zwłaszcza Julia, nosząca dziecko ukochanego, zmarłego Nicolasa? Przekonaj się jakie zamiary ma głowa Stanów Zjednoczonych i dlaczego ściąga uzdolnionych uczniów z różnych zakątków państwa w jedno miejsce.

Niby książki nie ocenia się po okładce, jednak muszę przyznać, że przywiązuję często uwagę do strony tytułowej. Okładka "Dzieci grobu" Agnieszki Graczyk bardzo mnie zaintrygowała, tak jak i sam tytuł. Na szczęście nie spotkało mnie rozczarowanie, książka jest fantastyczna. Jest to po prostu coś nowego. Nie czytałam przedtem podobnej historii. Powieść nie była więc dla mnie kolejną powieloną, przereklamowaną historyjką, chodź z pewnością istnieje już książka o zbliżonej tematyce.

Szczerze polecam „Dzieci grobu 2” osobom lubiącym opowiadania o nastolatkach, fantastyce czy interesujących się przyszłym losem świata ;)

Chodź jest to druga część trylogii, to nie ma przeciwwskazań, by zacząć tę lekturę bez uprzedniego przeczytania pierwszej pozycji.

„Dzieci grobu 2” czyta się bardzo szybko. Książka naprawdę wkręca. Byłam ciekawa dalszych, nieprzewidywalnych losów głównych bohaterek.Veni, lat 19
Książka wydana przez


Komentarze