Walizka pani Sinclair - Louise Walters – recenzja

Książka Louise Walters pod tytułem "Walizka pani Sinclair" przeznaczona jest dla młodzieży jak i osób dorosłych, to intrygująca opowieść o dwóch kobietach, które błądzą, usiłują odnaleźć sens życia i naprawić swoje błędy. 

Louise Walters jest autorką debiutującą, powieść należy do gatunku obyczajowego, a fabuła toczy się w dwóch płaszczyznach.
Pierwsza płaszczyzna rozgrywa się w czasach obecnych, gdzie ukochana babcia ulega postępującej chorobie Alzhaimera. Jedyną stałą rzeczą w życiu Roberty jest praca w antykwariacie, gdzie codziennie znajduje w książkach różne przedmioty, których nie potrafi się pozbyć. Uważa, że dla kogoś mogły one wiele znaczyć lub nadal znaczą. Druga płaszczyzna to czasy II wojny światowej i przemijająca młodość Dorothy. Mimo jej zawziętego charakteru i dążenia do wyznaczonego sobie celu, kobieta traci kolejne ciąże, które odsuwają ją od męża. Niespełniona miłość występuje tu w jednej z głównych ról i powoduje tęsknotę. Odkrywanie co raz to nowych tajemnic życia Dorothy Sinclair wywołuje trudny do opisania żal i poczucie źle dokonanych wyborów.

W jaki sposób wstrząsająca tajemnica z przeszłości wpłynie na teraźniejsze życie Roberty? Czy będzie ona miała wpływ na jej dalsze losy w przyszłości?

"Walizka pani Sinclair" to książka wciągająca w nurt zdarzeń, napisana z prawdziwą pasją. Zaintrygowała mnie historia życia Dorothy Sinclair oraz przedstawiona miłość w różnych barwach. Książka ta przypadnie do gustu każdej osobie, która uwielbia tajemniczość, emocje oraz czasy II wojny światowej. Uważam, że napisana jest językiem łatwym do zrozumienia, idealna na długie zimowe wieczory.

Ola, lat 16


Książka wydana przez


Komentarze

 1. Okładka... Hm, delikatnie mówiąc, nie zachęca. Twoja recenzja juz bardziej, więc może przeczytam, ale będę uniknała każdego zbędnego spojrzenia na oprawę graficzną xD
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku tej książki jak najbardziej jest aktualne powiedzenie: "Nie ocenia się książki po okładce" :) Również pozdrawiamy!

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń

Prześlij komentarz