Pan Przypadek i trzynastka - Jacek Getner – recenzja

Książka ta ukazuje przygody Jacka Przypadka detektywa - amatora, jest to powieść detektywistyczna pełna tajemnic. Została ona podzielona na trzy części, z których każda stanowi osobną zagadkę. Poprzez kontynuację wątku o prywatnym życiu głównego bohatera oraz jego bliskich rozdziały tworzą spójną całość. Każda postać ma unikalne cechy osobowości, niektóre z nich wzbudzają u czytelnika sympatie, inne poirytowanie a jeszcze inne rozbawienie. Oprócz śledztwa dotyczącego ujawnienia złodzieja obrazów pani Irminy Bamber, Jacek będzie również zajmował się sprawą afery willowej oraz udowodnieniem kradzieży sztuki teatralnej przez wysoko postawionego dramaturga. Książkę czyta się łatwo, napisana jest lekkim oraz zabawnym językiem.

Czy każda zagadka jest do rozwiązania? Czy mimo przeszkód i dziwnych zbiegów okoliczności dla Jacka wszystko jest możliwe? Czy są jednak zagadki których nie da się rozwiązać i pozostają nie rozwikłane, a Jacek sprowadzi na siebie tym samym kłopoty?

Jest to powieść, która spodoba się szerokiemu gronu czytelników, idealna dla fanów przygód i zagadek. Polecam tę książkę każdemu, ponieważ niesamowicie wciąga w nurt zdarzeń wątków detektywistycznych, a rozwiązania poszczególnych zagadek, tajemnic czy spraw zwykle wywoływały u mnie zaskoczenie.Ola, lat 16
Książka wydana przez Wydawnictwo Poligraf

Komentarze