Ja, inkwizytor. Kościany Galeon - Jacek Piekara - recenzja

W ostatnim czasie sięgnęłam po książkę autorstwa Jacka Piekary pt. "Ja, inkwizytor. Kościany Galeon". Tematem tej książki są losy inkwizytora Mordimera Madderdina. Zanim opowiem, jaka historia jest zawarta w tej książce, chciałabym przybliżyć postać Jacka Piekary.

Jacek Piekara jest polskim pisarzem fantasy, dziennikarzem i redaktorem czasopism o grach komputerowych ("Świat Gier Komputerowych", "Gambler", "Click!", "GameRanking"), a także redaktorem naczelnym czasopisma "Fantasy". Napisał on kilka cykli m.in o Haldorze, Conanie, Arivaldzie z Wybrzeża itp.

"Ja, inkwizytor. Kościany Galeon" opowiada o wspomnianym wcześniej Mordimerze, który wyrusza w daleką, bardzo niebezpieczną wyprawę, która sięga aż na północ od Szkocji. Jej celem jest znalezienie zaginionego bogacza. Podczas tej podróży bohater stacza walkę z wieloma niebezpieczeństwami, takimi jak potwory morskie, czy piraci.

Książka jest napisana językiem prostym do zrozumienia i zawiera bardzo dużo opisów zapierających dech w piersiach.

To jedna z najbardziej wciągających książek jakie czytałam. Chciałabym ją polecić każdej osobie, którą interesują powieści fantastyczne i szuka nowych, niezapomnianych przeżyć. Na pewno odnajdzie w niej to, czego do tej pory szukała i da się wciągnąć w zupełnie inny świat, niż ten, który przedstawiają inni współcześni autorzy.Sandra, lat 19


Książka wydana przez


Komentarze