Zajmę się tobą - Mary Kubica - recenzja


Mary Kubica to autorka, o której nigdy nie słyszałam. Jest to amerykańska powieściopisarka, która sławę zawdzięcza thrillerom psychologicznym. Jej pierwszą powieścią była „Grzeczna Dziewczynka”, która znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa. Książka „Zajmę się Tobą” należy do dramatu.

Wiem, że książki nie ocenia się po okładce, ale ta powieść okładkę ma fantastyczną. Gdy ją zobaczyłam stwierdziłam, że "Muszę ją przeczytać". Okładka jest wspaniała, ale to o czym mówi ta książka, to co znajduję się na kolejnych jej stronach jest niesamowitą historią. Książkę czyta się bardzo szybko. Ledwo zaczniemy stronę to już musimy przewrócić wzrok na kolejną. Jest ona bardzo wciągająca i najchętniej przeczytało by się ją „na raz”, bez robienia sobie przerwy w czytaniu, no ale spać kiedyś trzeba.

W książce poznajemy rodzinę Heidi, jej męża Chrisa i ich 12-letnią córeczkę Zoe. Na pierwszy rzut oka widać, że Heidi skupia się na pomocy biednym, a Chrisa obchodzą tylko bogacze, w końcu jest biznesmenem. Pewnego bardzo deszczowego dnia Heidi spotyka młodą dziewczynę z dzieckiem na rękach i z walizką. Heidi w podświadomości czuje, że musi jej pomóc. Po kilku dniach kiedy znowu ją widzi zaprasza na kolacje, a następnie oferuje jej schronienie u siebie w domu. Rodzina kobiety nie jest szczęśliwa z tego powodu, wręcz odwrotnie. Chris obawia się jakiegoś nieszczęścia, a Zoe nienawidzi nowej współlokatorki. Kiedy mała Ruby (córka bezdomnej) gorączkuje zabierają ją do lekarza, Heidi chce im dać co najlepsze, aż pewnego dnia ginie jej obrączka po ojcu. Oskarża o to Bezdomną i wyrzuca ją z domu. Czy to ona ją ukradła? Co sprawiło, że Willow (bezdomna dziewczyna) z dzieckiem znalazły się na ulicy? Czy zostanie odbudowany spokój rodziny Heidi? Tego dowiecie się jak przeczytacie tę powieść.

Podczas czytania tej powieści odczuwałam radość, złość a nawet napływały mi łzy do oczu. Książka ta porusza problemy społeczne i psychologiczne. Przy czytaniu tej książki utożsamiałam się po kolei z każdym z bohaterów. Przenosiłam się w inny wymiar, powracając do rzeczywistości wiem, że nie chciała bym przejść tego co główna bohaterka.

Książkę tę dedykuje młodzieży - żeby zobaczyła, że nie wszyscy mają tyle szczęścia co my. Życie bywa zaskakujące.Ducky, lat 16


Książka wydana przez

http://www.harpercollins.pl


 

Komentarze