Umrzeć po raz drugi - Tess Gerristen - recenzja

Tess Gerristen - amerykańska pisarka, lekarz internista. Człowiek znany na całym świecie. Od lat zachwyca swoimi coraz to bardziej dramatycznymi powieściami. 

"Umrzeć po raz drugi jest" – moim zdaniem – książką wyjątkową. Różni się od innych pierwiastkiem dziczy, który został wpleciony w wydarzenia opisane przez Gerristen. Pierwiastkiem, który diametralnie potrafi zmienić całość powieści.

Po raz kolejny czytelnik ma okazję zagłębić się za pośrednictwem opisów narratora – bądź też samego bohatera i jego myśli – w psychikę mordercy i tajniki medycyny sądowej. Nawet laik w tej dziedzinie zainteresuje się chorobami, ich łacińskimi odpowiednikami z nazwy czy gatunkami zwierząt – tak istotnych w tej powieści.

Ciężko jest cokolwiek napisać, by nie zdradzić choć wątku fabuły. Całość jest świetnie skonstruowana. Na czterdzieści rozdziałów do 37 nie wiadomo, kto okazał się złym charakterem. I do 37 rozdziału czytelnik z zawziętym tchem czyta coraz szybciej, więcej, tak, by dotrzeć tylko do chwili, gdy okaże się, kto włożył maskę ciemniejszej strony.

"Umrzeć po raz drugi" jest książką, która dawała mi o sobie znać o każdej porze dnia. Podejrzewam, że niewiele osób – jak być może i żadna – nie będzie w stanie po przeczytaniu po prostu jej odłożyć i zapomnieć o wszystkim, co zostało przeczytane.

Historia Millie jest tragiczna. Gdy niezawodne przyjaciółki Maura i Jane w końcu wpadają jak jej pomóc, okazuje się, że może być za późno. Jaki jednak był finał życie Millie, każdy powinien dowiedzieć się czytając powieść Tess.Vigs, lat 18


Książka wydana przez Wydawnictwo Albatros

Komentarze