Testament bibliofila - Arkadiusz Niemirski - recenzja

Arkadiusz Niemirski – autor książek dla młodzieży i dorosłych. Jego debiutem była książka „Pan Samochodzik i skarby wikingów", która została wydana w 2000 roku. Do 2006 roku wzbogacił tą kultową serię o 16 tomów. Wydawnictwo Skrzat wydało powieści detektywistyczna dla młodzieży pana Niemirskiego „Pojedynek Detektywów” i „Testament bibliofila”.

W tej książce autor przedstawia historię Emanuela Karskiego – architekta i miłośnika książek, który po śmierci pozostawia swoim dzieciom i swojej bliskiej tajemniczej przyjaciółce testament, który zawiera wskazówki jak zdobyć pozostawiony przez niego spadek. Zaczyna się wyścig z czasem. Tropy prowadzą spadkobierców do Kórnickiego Zamku i jego sławnych dzieł sztuki. W ten wyścig zostają "wciągnięci" detektyw Barber i jego młody pomocnik Omnibus. Lecz gdy w drodze po spadek pojawia się niebezpieczna konkurencja wszystkim grozi niebezpieczeństwo…
 

Kto rozwiąże zagadkę i zdobędzie spadek? Czy wszyscy wyjdą z tego cało?

Na te pytania odnajdziecie odpowiedź po przeczytaniu tej książki.

Moim zdaniem ta lektura jest bardzo ciekawa, bo podczas jej czytania trzyma w napięciu i bez reszty wciąga czytelnika do świata przedstawionego na jej kartach. Polecam tę książkę czytelnikom, którzy lubią wraz z bohaterami rozwiązywać zagadkę.
Ranix, lat 19
Książka wydana przez


Komentarze