Stawka większa niż kłamstwo - Maciej Replewicz - recenzja


Miliony widzów obejrzały "Stawkę większą niż życie", wielu do dziś fascynuje się tą produkcją, a sporo osób nadal cytuje kultowe już teksty z filmu, który stał się swego rodzaju fenomenem budzącym różne emocje.

Natomiast Maciej Replewicz próbuje odbrązowić serial, spojrzeć na niego od strony faktów, prezentując okoliczności powstania filmu, źródła pomysłów na poszczególne odcinki lub sceny, związki z prawdziwymi sytuacjami bądź postaciami.

Książka zawiera również sporo ciekawych informacji o twórcach serialu o Hansie Klossie, także tych danych, o których przez lata należało milczeć, np. o sporządzonym przez jednego z głównych twórców donosie prowadzącym do śmierci wskazanego w nim człowieka.

Jest też mnóstwo objaśnień ciekawszych scen, przedstawione są krótkie relacje z treści kolejnych odcinków oraz zaskakujące czasem związki z ludźmi znanymi z historii, polityki i kultury.

Książkę Macieja Replewicza powinien przeczytać każdy miłośnik "Stawki większej niż życie", aby spojrzeć na nią w innym świetle. Polecić ją można również wszystkim, którzy wprawdzie nie splamili się oglądaniem tego serialu, ale dużo o nim słyszeli i nie mogą zrozumieć przyczyn jego sukcesu. Warto zapoznać się z tą pozycją.
ZJ
 
 
 Książka wydana przez
 
http://www.wydawnictwofronda.pl/
 

Komentarze