Buntownik - Julia Kagawa - recenzja

Julie Kagawa jest kobietą, która od czasów szkoły uwielbiała książki. Fascynacja światem fantasy okazała się jej drogą do sukcesu. Urzeka czytelnika swoim nowym podejściem do postaci fantastycznych, ukazując je z zupełnie innej strony.

Czy łatwo żyć w świecie ludzi, będąc mitycznym stworzeniem, które jest znane rasie ludzkiej jedynie z legend? A jak trudne jest życie takiej postaci gdy dołożymy jeszcze aspekt ciągłej ucieczki przed własną organizacją i przed Zakonem pełnym świetnie wyszkolonych żołnierzy? Taki właśnie jest los Ember – smoka w ludzkiej postaci, który wybrał życie zbiega i teraz na jej życie czyhają mordercze Żmije z Talonu oraz nienawidzący każdego stworzenia podobnego do niej, żołnierze z Zakonu. Dodatkowo musi uporać się ze swoimi uczuciami co do drugiego smoka zbiega i żołnierza Zakonu, z którymi walczy ramie w ramię przeciwko jak się zdaje całemu światu, nawet przeciwko własnemu bliźniakowi. Jak Ty byś poradził sobie na jej miejscu?

Niesamowita druga część serii, która rozpoczyna się książką „Talon”. Ta lektura po prostu nie daje od siebie odpocząć. Gdy myślisz, że to już koniec nagle się okazuje, że jesteś w błędzie i mimo, normalna osoba nie znalazła wyjścia z tej sytuacji, jednak ono istnieje. Samo pokazanie smoka jako postaci potrafiącej przemieniać się w ludzką postać i współżyć z innymi ludźmi jest tak uderzające, że nie sposób się zastanawiać czy autorka nie posiadła po prostu wiedzy naszym świecie, o której my nie mamy pojęcia.

Polecam gorąco tę książkę każdej osobie, która nie może obejść się bez przebywania w innym wymiarze pełnym niesamowitych stworzeń i ciekawych wydarzeń.


Agata, lat 18Książka wydana przez


Komentarze