Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Klątwa Tytanów - Rick Riordan - recenzja

Trzecia część, cyklu powieści „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Co do fantastyki nie jestem nadal przekonana, bo to nie moje klimaty jednak te powieści mnie bardzo zainteresowały i wciągnęły. „Klątwa Tytana” autorstwa Ricka Riordana to kolejna historia herosa, który ratuje świat przed niebezpiecznymi tytanami. 

Percy Jackson otrzymuje nowe zadanie, musi uratować Artemidę przed starożytnym potworem. Przyjaciel głównego bohatera, Grower Underwood wysyła mu tajną wiadomość telepatyczną, w której prosi go o pomoc. Satyr ma za zadanie znajdować herosów. W momencie gdy, znalazł to czego szukał, czyli dwoje dzieci półkrwi, potwór, który ich wyczuł, zaatakował ich. Na ratunek przybyła Artemida, która ruszyła do walki z Mantikorą. Jednak po tym incydencie bogini zaginęła. Percy postanawia wyruszyć na misję odnalezienia siostry Apollina. Heros ma bardzo mało czasu na uratowanie bogini, bo zaledwie jeden tydzień. Pomogą mu w tym łowczynie Artemidy. Spoczywa na nim jeszcze jedno zadanie, mianowicie musi rozwiązać tajemnicę niebezpiecznego potwora. 

Niestety nie będzie to łatwe zadanie. Po drodze napotka wiele trudnych i mrocznych sytuacji, w których będzie musiał wykazać się siłą i sprytem, aby dotrzeć do celu i uratować boginię. Polecam tę pozycje wszystkim tym, którzy lubią fantastykę i mitologię grecką, bo jest to bardzo wciągająca książka z wieloma śmiesznymi i zabawnymi sytuacjami.  

Klaudia, lat 18 


Książka wydana przez Wydawnictwo Galeria Książki

Komentarze