Elementarz katolika - Sławomir Zatwardnicki - recenzja

Sławomir Zatwardnicki (ur. 1975). Współpracownik portalu Opoka, publicysta, autor kilkuset artykułów oraz siedmiu książek m.in.: Katolicki pomocnik towarzyski, czyli jak pojedynkować się z ateistą (Warszawa 2012), Okularnica na wydaniu. O katolickiej nauce społecznej poważnie, bo z humorem (Kraków 2015). Członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków w Polsce oraz Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce. Laureat nagrody „Pro Redemptione” (2014). Ukończył teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, doktorant na tej uczelni. Zainteresowania teologiczne: chrystologia, mariologia, metodologia, relacje rozum-wiara. Ma w planach kolejne książki. Zaangażowany w działalność ewangelizacyjno-formacyjną. Żonaty, ma czwórkę dzieci, mieszkaniec Wałbrzycha. 

"Elementarz Katolika" jest książką, która wyjaśnia podstawowe prawdy wiary. Zatwardnicki pisze o ważnych kwestiach religijnych w przystępny sposób. Opisuje relacje między Bogiem, Duchem Świętym i Synem Bożym. W tej książce są przytaczane fragmenty Pisma Świętego.

Lektura zachęciła mnie do wielu przemyśleń. Doszłam do wniosku, że w Biblii można znaleźć odpowiedź na wiele pytań. Bóg stworzył człowieka na Swój obraz i podobieństwo. Jednak jeśli chcemy stawać się coraz lepszymi ludźmi, musimy zbliżyć się do Boga poprzez pracę nad sobą oraz modlitwę. Dzięki tej książce można zrozumieć skąd wziął się człowiek. Adam powstał z prochu, a Ewa z żebra Adama. Bóg kocha każdego człowieka, niezależnie od tego, czy ktoś wierzy w Niego, czy nie. W książce Bóg jest przedstawiany jako artysta. Bóg nie jest samotny, gdyż jest otaczany przez grono aniołów. Aniołowie to starsi bracia ludzi. Pomagają nam dostać się do nieba. Bóg nie chce też, żeby człowiek czuł się samotny, dlatego stworzył mężczyznę oraz niewiastę. Stwórca chciał by, aby kobieta oraz mężczyzna szanowali siebie nawzajem. Mąż ma być oparciem dla kobiety. Żona ma pomagać swojemu mężowi.

Książka ta uświadamia czytelnikowi, że Bóg stworzył nie tylko świat duchowy, ale również materialny. Przykładem jest choćby człowiek, który składa się z duszy oraz z ciała."Elementarz Katolika" pozwala poszerzyć horyzonty. Myślę, że to lektura obowiązkowa dla każdego katolika.


Kasia, lat 17Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze