Zew górzystej krainy - Amy Cameron - recenzja

"Zew górzystej krainy" przenosi nas do początku XX wieku. Główna bohaterka - Lily Campbell jest nauczycielką w szkole dla dziewcząt w Edynburgu. Kobieta żyje w skromnych warunkach wraz ze swoją matką, która pracuje ciężko jako kucharka u zaprzyjaźnionej rodziny. Życie Lili zmienia się diametralnie, gdy podczas hucznie obchodzonej uroczystości w szkole, poznaje ojca swojej najlepszej uczennicy. 

Sir Niall Munroy od pierwszego spotkania zaczyna darzyć kobietę uczuciem i w szybkim czasie prosi ją o rękę. Po śmierci matki, Lili wyjeżdża do Highlands, by poznać rodzinę przyszłego męża. W rezydencji panuje oschła atmosfera. Młoda nauczycielka nie przypada do gustu rodzinie baroneta i musi mierzyć się z ciągłymi docinkami. Ponadto ród skrywa wiele tajemnic, a jego członkowie za wszelką cenę nie chcą ujawnić żadnej informacji z przeszłości rodziny.

Panna Campbell cały czas głowi się nad okolicznościami zabójstwa pierwszej żony Nialla. Przed wyjazdem do Inverness kobieta dowiaduje się, że jej ojciec należał do klanu Makenzich, którzy od wielu lat są w konflikcie z Munroyami.
 

Czy związek baroneta z nieślubną córką kucharki przetrwa? Czy uczucie nauczycielki nie ulegnie zmianie, kiedy sir Niall ukaże inne oblicze?

Zachęcam do przeczytania fascynującej sagi o dwóch zwaśnionych szkockich klanach. Książka pozwala nam na cofnięcie się w czasie. Przypominam, że akcja toczy się na początku XX wieku, koniec książki sięga I wojny światowej.

Dzięki tej lekturze możemy cofnąć się w czasie, poznać panujące dawniej zwyczaje czy kulturę. W dodatku w książce odkryjemy wiele pięknych miejsc. Czytając człowiek po prostu chce się przenieść na górskie szczyty i wrzosowiska w Inverness.
 

 Veni, 18 lat


Książa wydana przez Wydawnictwo

Komentarze