Przerwa w pracy - Paweł Lisicki - recenzja

Paweł Lisicki jest eseistą, publicystą, tłumaczem i redaktorem naczelnym dziennika "Rzeczypospolita" do 2011 r., w latach 2011–2012 tygodnika „Uważam Rze”, od 2013 tygodnika „Do Rzeczy”.

Tomasz B. pisze artykuły do podupadającego tygodnika. Jego szef z powodów zdrowotnych nie może wyjechać na ważną konferencję do Wiednia. Tomasz B. otrzymuje propozycję wyjazdu. Na konferencji są poruszane takie tematy jak: ekologia, prawa człowieka, pokój na świecie. Tomasz B. zdradza swoją żonę. Zakochuje się bez pamięci w Nataszy. Kobieta ma 30 lat. Mężczyzna skończył 50 lat. Dziennikarz wyznaje dziewczynie miłość. Natasza stwierdza, że Tomasz jest nachalny. Kobieta jednak decyduje się na romans. Pewnego popołudnia do dziennikarza przychodzi policjant i informuje go o śmierci Nataszy. Tomek jest głównym podejrzanym o zabójstwo. Mężczyzna zostaje wplątany w intrygę.

Jak dziennikarz przeżyje śmierć Nataszy? Czy żona dowie się o zdradzie? Czy Tomaszowi uda się dowieść swojej niewinności?

Po przeczytaniu książki można wysnuć wniosek, że pieniądze szczęścia nie dają. Powieść zmusza do myślenia.

Polecam tę książkę każdemu. Powieść zawiera sporo wątków. Nie sposób przewidzieć kolejnych wydarzeń. Ta historia umili wolną, wakacyjną chwilę.

Kasia, lat 17Książka wydana przez


Komentarze