Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej pioruna - Rick Riordan - recenzja

„Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Złodziej pioruna”, której autorem jest Rick Riordan, to opowieść fantastyczna o herosach półkrwi. 

Głównym bohaterem jest Percy Jackson, który jest typowym dzieckiem z burzliwym życiem. W ciągu sześciu lat zmieniał sześć razy szkołę, ma ADHD i dysleksję, co świadczy o tym, że jego mózg jest przestawiony na grekę, a nie na angielski i jest przystosowany by walczyć. W momencie gdy, chcą go wyrzucić ze szkoły, bogowie olimpijscy, którym się naraził, chcą pozbawić go życia. Na domiar złego piorun piorunów Zeusa został skradziony, a głównym oskarżonym jest właśnie ten dwunastolatek. Teraz chłopiec ma niewiele czasu na odnalezienie pioruna. Ten magiczny przedmiot musi się znaleźć do północy letniego przesilenia, bo gdy się nie znajdzie będzie wiele problemów i wojen pomiędzy bogami. Musi zrobić jednak coś więcej niż tylko złapać prawdziwego zdrajcę. Czeka go między innymi misja odkrycia wielkiej mocy silniejszej niż bogów i rozwikłanie sekretu wyroczni. Czy chłopiec zdoła odnaleźć piorun? Czy będzie wojna pomiędzy bogami? Czy odkryje co chce przekazać mu wyrocznia? 

Na te i wiele innych pytań odpowie właśnie ta książka. Pomimo, że nie lubię opowieści fantastycznych, ta mnie zainteresowała i polecam ją wszystkim tym, którzy uwielbiają tego typu historie.Klaudia, lat 18


Książka wydana przez Wydawnictwo Galeria Książki

Komentarze