Naznaczenie na zawsze - Emelie Schepp - recenzja

Nie jestem miłośniczką kryminałów, prawdę mówiąc moje rozeznanie w tym gatunku jest niewielkie, jednakże powieść "Naznaczeni na zawsze" przykuła moją uwagę. Po zapoznaniu się z opisem książki, byłam przekonana, że muszę wdrożyć się w jej fabułę. Sam tytuł jest intrygujący dla czytelnika i zaciekawia, zachęcając do odkrycia wnętrza powieści.

Ów kryminał to debiut dla szwedzkiej autorki Emelie Schepp. W niedługim czasie stał się fenomenem wydawniczym w Szwecji. W planach autorki jest kontynuacja serii kryminałów z wątkiem w roli głównej Jany Berzelius.
Jana Berzelius w "Naznaczeni na zawsze" odgrywa główną rolę, jest to pani prokurator - doświadczona i niezwykle ceniona. Cała powieść skupia się na jej postaci, pojawiają się zagadkowe wątki początkowo wydające się zupełnie przypadkową rozsypanką, natomiast śledząc wydarzenia powoli czytelnik układa je w jednolitą całość.


Powierzchownie mogłoby się wydawać, że kryminalny wątek, w którym główną rolę odgrywa prokurator jest tylko kolejnym sztampowym przykładem typowego kryminału, w którym to towarzyszymy jej przy przeprowadzonych sprawach i śledztwach, jednakże nie należy zwieść się pozorom i zdecydowanie warto zapoznać się z całą historią zawartą w powieści. Sposób w który autorka przekazała czytelnikowi kolejne wydarzenia, nie tylko trzyma w napięciu, ale wywołuje dreszczyk emocji, przyprawiając o gęsią skórkę.


Z czystym sercem mogę powiedzieć, że jest to współczesny kryminał w dobrym stylu i mogę polecić go każdej osobie, bez wyjątku. Myślę, że zawarta w nim historia jest na tyle uniwersalna i oryginalna, że przy odrobinie chęci, zaskoczy i zaszokuje nawet Ciebie! ZDECYDOWANIE POLECAM!


xxx, lat 18

Książa wydana przez Wydawnictwo

http://mediarodzina.pl/
 

Komentarze