Chłód serca - Lisa Jackson - recenzja

Lisa Jackson zasłynęła jako autorka znakomitych sensacyjnych powieści kobiecych. Napisała m.i.n. "Dwa pocałunki" , "Skarby", "W afekcie" , "Szept" oraz "Chłód serca". W powieściach Lisy Jackson jest miłość, napięcie, przygoda, tajemnica oraz psychologiczny suspens.

Olivia Benchett zgłasza się na komisariat policji. Opowiada o zbrodni, którą widziała we śnie. Policjant Bentz nie wierzy jej. Myśli, że kobieta jest chora psychicznie. Kilka godzin później oficer dowiaduje się, że w Nowym Orleanie wybuchł pożar. Zginęła kobieta. Była przywiązana do umywalki w łazience. Mordercy niestety nikt nie widział. Dom, w którym zginęła kobieta, był opuszczony i zaniedbany. 


Policjant dzwoni do Pani Benchett i prosi, żeby zjawiła się na posterunku w celu złożenia zaznań. Oficer podejrzewa, że Olivia maczała palce w tej zbrodni. W ten sposób próbuje wytłumaczyć sobie, skąd kobieta posiada szczegółowe informacje dotyczące morderstwa. Policjant odwozi ją do domu. Radzi kobiecie, żeby założyła alarm. 


Między Olivią a Bentzem zaczyna rodzić się uczucie. Pani Benchett zwierza się mu. Opowiada o trudnej sytuacji rodzinnej oraz o wizjach morderstw, które ją dręczą od jakiegoś czasu. Policjant sądzi, że kobieta musi być w jakiś sposób związana z mordercą. Prosi ją o zrobienie listy wszystkich swoich znajomych i krewnych.

Policja rozpoczyna trwałą współpracę z Panią Benchett. Po ulicach Nowego Orleanu grasuje seryjny morderca. Zostawia na miejscach zbrodni medaliki z wizerunkami świętych. Zabija w imię religii. Wydaje mu się, że czyni dobrze. Jedyną osobą, która wie o jego zbrodniach jest jego spowiednik.

Pani Benchett jest niezwykłą kobietą. Niestety zakochuje się w niewłaściwych mężczyznach. Olivia zauroczyła się w księdzu oraz w policjancie.

"Chłód serca" to powieść dla osób o mocnych nerwach. Zakończenie tej historii jest niemożliwe do przewidzenia.
 


Kasia, lat 17 


Książka wydana przez Wydawnictwo Amber

Komentarze

Prześlij komentarz