Opowieść o złodzieju ciał - Anna Rice - recenzja

Kolejny tom przygód wampira Lestata wydany został w 1992 roku i zyskał ogromną popularność na całym świecie. Anne Rice po raz kolejny zabiera czytelnika w niesamowitą podróż.

Wampir Lestat ma wszystko – wieczne życie, pieniądze, potrafi latać, jest silny i niezniszczalny. Wydaje się, że niewiele rzeczy może go jeszcze zaskoczyć. Zaczęło się bardzo niewinnie – podróżując po świecie co pewien czas spotyka tajemniczego osobnika. Jak to możliwe, by zwykły śmiertelnik mógł śledzić wampira? Tajemniczy James Reglan zaskoczy Lestata jeszcze bardziej proponując mu to, co wydaje się niemożliwe – zamianę ciałami. Czy Lestat zgodzi się na nietypową propozycję i jak poradzi sobie będąc człowiekiem po dwustu latach mrocznego życia?

Anne Rice po raz kolejny udowadnia, że nikt nie może się z nią równać w pisaniu wampirzych opowieści. Jej książę ciemności, z pozoru silny i nieustraszony, jest znacznie bardziej skomplikowanym bohaterem. Ma w sobie wrażliwość. Dręczą go wspomnienia i wyrzuty sumienia. Przez cały czas zastanawia się czy jako wampir jest w stanie odkupić swoje winy i czy Bóg mu wybaczy. Szuka zrozumienia u nowych przyjaciół – generała Talamaski, Davida Talbota oraz zakonnicy Gretchen. W ciężkich chwilach może też liczyć na ducha Claudii.

Książka jest świetnie napisana. Nie można się od niej oderwać. Rozważania autorki dotyczące poszukiwania Boga, interesująco opisani bohaterowie, a jednocześnie dostrzeganie drobiazgów, które czynią życie naprawdę pięknym. Polecam Wam całą serię o wampirze Lestacie.

 

Jola, lat 18


Książka wydana przez Dom Wydawniczy

http://www.rebis.com.pl/rebis/public/news/news.html?instance=1000

Komentarze