Kamienny kot - Jolanta Walentyna Sobolewska - recenzja

Powieść rozpoczyna pozornie błahe zdarzenie budzące dziwny, głęboki lęk, pojawia się tajemnicza kobieta, która nieoczekiwanie wpłynie na dalsze życie głównej postaci. Dzięki takiemu wstępowi książka budzi ciekawość czytelnika, natomiast pojawiające się dalej elementy kultur wschodnich (feng shui, reinkarnacja) budują oryginalne, egzotyczne tło zdarzeń. Sny bohaterki nieoczekiwanie wiążą się z jej aktualnym życiem, a opowieść kończy się zaskakującym finałem.

"Kamienny kot"
, mimo iż należy do tzw. lżejszej literatury, może zaciekawić, gdyż wnika w emocjonalny świat mężatki pozornie pewnej swojej stałości uczuciowej, równocześnie jednak pełnej niespokojnych myśli i dręczonej nieuświadamianymi elementami przeszłości. Z tego powodu jest to rzecz bardziej dla pań niż dla panów, chociaż mężczyzn także mogą sięgnąć po tę pozycję, jeśli chcą dotknąć skomplikowanego świata kobiecych myśli. Z.J.


Książka wydana przez  

Komentarze

  1. Jakże miłe to dla mnie jest zaskoczenie. Dziękuję pięknie za zauważenie mej powieści. Czuję się prawdziwie zaszczyconą. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i zapraszam do poznania tej historii tych, którzy jeszcze jej nie poznali. A tych, którzy już przeczytali, zachęcam do wystawienia recenzji.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz