Eliza. Część 1. Odnaleźć swoje miejsce - Katarzyna Wagasewicz - recenzja

Katarzyna Wagasewicz jest autorem debiutującym,"Eliza. Część 1 Odnaleźć swoje miejsce" to pierwsza książka autorki z planowanej trzyczęściowej serii. 

Książkę jej autorstwa "Eliza" można zaliczyć do prozy młodzieżowej. Jest to powieść o współczesnej młodzieży, ich zachowaniu, przygodach, problemach. Główną bohaterką jest tytułowa Eliza, która jest odesłana przez rodziców mieszkających w Gdańsku do ciotki do Częstochowy, ponieważ przez swoje złe zachowanie musi zmienić szkołę na taką, w której jej nikt nie zna. Zdaniem rodziców i ciotki musi zacząć szkołę z "czystą kartą". Eliza jest bardzo skrytą i zbuntowaną 16 latką, która nie chce z nikim się zaprzyjaźnić. Eliza trzyma się na uboczu, odrzuca każdą próbę zbliżenia się do niej koleżanek i kolegów z klasy. Jednak takim zachowaniem wzbudza jeszcze większe zainteresowanie niektórych rówieśników. W trakcie czytania książki powoli dowiadujemy się, co jest przyczyną jej zachowania, jaki skrywa sekret. 

Czy wydarzenia z przeszłości bardzo będą przeszkadzać w relacjach z kolegami? Czy Eliza pogodzi się przede wszystkim sama ze sobą?

Książkę czyta się z przyjemnością, jest napisana w sposób, który będzie odpowiadał młodym ludziom, ale również ich rodzicom. Jest w niej wiele zagadek, niektóre z biegiem czasu się wyjaśniają. Książka jest chwilami wzruszająca z małym wątkiem kryminalnym. Dzięki intrygującej akcji pełnej ciekawych zwrotów, czyta się ją z zainteresowaniem. 

Książka dostarcza dużo emocji, gorąco polecam przeczytanie i czekam na drugą i trzecią część, w której mam nadzieję wszystko się wyjaśni do końca.


Małgorzata Grzybowska 


Książka wydana przez 

http://wfw.com.pl/

Komentarze