Świerszczyk. Wielka księga - recenzja

Do moich rąk trafiła bardzo kolorowa i dobrze wydana książka pt. "Świerszczyk. Wielka księga" wydana przez Literacki Egmont.

"Świerszczyk" to czasopismo dla dzieci wydawane już od 70 lat, towarzyszy w wychowaniu już kilku pokoleniom. Z okazji jubileuszu został wydany zbiór wierszy i opowiadań z najpopularniejszymi tekstami i bohaterami najlepszych polskich autorów i ilustratorów.

Książka przyciąga wzrok kolorową okładką. W środku znajdziemy utwory znanych pisarzy i poetów m.in. jak: Dorota Gellner, Natalia Usenko, Grzegorz Kasdepke, Irena Landau, Małgorzata strzałkowska, Wojciech Widłak. Efektu dopełniają piękne ilustracje takich twórców jak: Iwona Cała, Małgorzata Nowak, Joanna Rusinek i in.

"Wielką Księgę" testowałam na dzieciach (6 i 9 lat), które z zainteresowaniem oglądały kolorowe ilustracje i słuchały opowieści i wierszy, z chęcią je komentując. 

Myślę, że to bardzo udana pozycja dla najmłodszych, starszym podczas głośnego czytania pozwoli wrócić choć na chwilę do lat dziecinnych. Szerze polecam.


m.j.


Książka wydana przez


Komentarze