5 sekund do Io - Małgorzata Warda - recenzja


Małgorzata Warda jest pisarką z Gdyni, która ma już na swoim koncie książki takie jak "Miasto z lodu" czy "Jak oddech". Dwukrotnie była nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej, a w 2013 otrzymała nagrodę za powieść pt. "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele".

Czy człowiek potrafi stworzyć grę, w której gracze zapomną o istnieniu realnego świata? Czy jest możliwe przeżyć w niej własną śmierć? Twórcy Work a Dream udowadniają, że jest to możliwe. Przykładem jest gra Bitwa o Io, od której ludzie się zwyczajnie uzależniają. Mika Landowska jest jedną z tych osób. Nie stosuje się do rad i wciąga się w wirtualny świat w takim niebezpiecznym stopniu, że zagraża to jej zdrowiu. Tylko właściwie co w tej grze jest aż tak bardzo pociągającego?

Autorka genialnie pokazuje swoją wizję gry na tak zaawansowanym stopniu technologicznym. Ukazuje wirtualny świat, w którym każdy może stać się z mało ważnej osoby herosem.

Książka jest napisana w tak dobry sposób, że po zakończeniu lektury żałuje się, iż nasza technologia nie pozwala na zatopienie się w grę, w której czuje się wszystko jak w realnym świecie. To tak jakby można było przenieść się do równoległego wszechświata.

Genialna książka! Polecam gorąco! 


 

Agata, lat 18



Książka wydana przez 

http://www.mediarodzina.com.pl/

Komentarze