Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość - Jan Kaczkowski, Piotr Żyła - recenzja

"Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość” to książka – wywiad jaki z księdzem Janem Kaczkowskim przeprowadza Piotr Żyła

Z dużym zainteresowaniem sięgnęłam po tę pozycję, gdyż samego Księdza znałam wcześniej z wywiadów telewizyjnych i prasowych.

Bardzo ciekawił mnie jako człowiek, podobał mi się jego stosunek do życia, autentyczność w zachowaniu, ogromna szczerość w wypowiedziach, a przede wszystkim odwaga w tym co robił i mówił.

Ksiądz Kaczkowski jest chyba dzisiaj jednym z bardziej rozpoznawalnych duchownych w Polsce – budowniczy i szef hospicjum w Pucku, człowiek zmagający się z chorobą nowotworową – jak sam mówi o sobie - „onkocelebryta”.

Książkę przeczytałam szybko i z prawdziwą przyjemnością. Piotr Żyła rozmawia w niej z Księdzem w zasadzie o wszystkim – życiu, chorobie, umieraniu, Kościele…

Ksiądz Kaczkowski na wszystkie pytania odpowiada wprost, rzeczowo, jednoznacznie, często prezentuje inne zdanie niż większość duchownych w naszym kraju np. inaczej postrzega działalność Jerzego Owsiaka i Przystanek Woodstock, do wielu spraw podchodzi z humorem. Ma przy tym ogromny dystans do samego siebie.

Polecam książkę wszystkim, a szczególnie ludziom młodym. Lektura jej pozwala zastanowić się nad sobą, swoją duchowością, swoim życiem… i tym co w życiu jest naprawdę ważne.


A.R.

Książka wydana przez Wydawnictwo WAM

Komentarze