Dar Julii - Tahereh Mafi - recenzja

Tahereh Mafi jest pisarką amerykańską. Urodziła się w Connecticut w 1988 roku. Obecnie mieszka w Santa Monica w Kalifornii. Jej debiutem literackim była powieść łącząca w sobie cechy romansu i fantastyki naukowej "Dotyk Julii" z 2011 roku, doskonale przyjęta przez czytelników nie tylko w USA. Do tej pory wydała kilka powieści - kontynuacji swojego debiutu, które znalazły się na liście bestsellerów "New York Times" oraz "USA Today'. Jest żoną pisarza Ransoma Riggsa.

„Dar Julii” jest trzecią i najnowszą częścią debiutanckiego cyklu „Dotyk Julii” napisanego przez tę autorkę.

W tej książce jest kontynuowana historia głównej bohaterki Julii Ferrars, która posiada moc, aby zatrzymać Komitet Odnowy przed zdobyciem władzy nad światem. Lecz nie da rady go pokonać sama. Tą pomoc otrzymuje od osoby od której się jej nie spodziewała ... Warnera, któremu nigdy nie ufała. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.

W tej książce podobała mi się przemiana głównej bohaterki: z płaczliwej i cichej dziewczynki staje się odważną kobietą, przywódczynią buntu. Podczas swojej przemiany miewała także chwile słabości, ale nie ma co się jej dziwić: m.in. została odrzucona przez swoich rodziców, została zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, przez prawie rok nie miała kontaktu z drugim człowiekiem. Przez swój dar dziewczyna była "cenna" dla Komitetu Odnowy.

Moim zdaniem książka ta jest bardzo interesująca ponieważ pozwala się wczuć w postaci występujące w tej książce. Sądzę, że „Dar Julii” jest także interesujący, gdyż zawiera wątki o różnym charakterze co wywołuje u czytelnika rożne emocje.

Polecam tę książkę osobom, które lubią romantyczne związki połączone z elementami fantastyki naukowej.


Rainx, lat 18Książka wydana przez Wydawnictwo    


Komentarze