Will Grayson, Will Grayson - John Green, David Levithan - recenzja

Dzień, w którym Will Grayson spotyka drugiego Willa Graysona odmienia życie ich obu. Zmienia punkt ich widzenia, zachowanie i relacje z przyjaciółmi. A to wszystko z powodu jednego żartu.

John Green to kultowy amerykański pisarz, twórca m.in. słynnej powieści "Gwiazd naszych wina". David Levithan to autor lubiący pisać w duetach. Razem stworzyli fantastyczną powieść "Will Grayson, Will Grayson". Na początku pisali rozdziały nie konsultując się ze sobą. Nie wiedzieli nawet czy ich historie się połączą. Udało im się to i później pisali już razem, tworząc niesamowitą opowieść o miłości, przyjaźni i rozterkach młodych ludzi. Wyszło im to naprawdę doskonale. 


Książka jest niezwykle ciekawa i bardzo łatwo się ją czyta, a do tego bohaterów można szybko polubić i razem z nimi czekać na wypadki następnego dnia. Czytając tę powieść nie jesteśmy obserwatorami, tylko czujemy jakbyśmy brali udział w wydarzeniach i, jakbyśmy naprawdę byli przyjaciółmi Willów, a oni zwierzali się nam ze swoich problemów. 

"Will Grayson, Will Grayson" to idealna lektura na weekend i poleciłabym ja każdemu bez wyjątku, nie tylko nastolatkom. 


Nowhere Man, lat 16Książka wydana przez Wydawnictwo Bukowy Las

Komentarze