Smak tulipanów - Antoinette van Heugten - recenzja


Antoinette van Heugten, autorka książki pt. „Smak tulipanów” jest również znana ze swojej bestsellerowego thrillera psychologicznego: „Dotknąć prawdy”. Ukończyła University of Texas School of Law, pracując później jako prawnik. Zrezygnowała jednak z tego na rzecz pisania.

„Smak tulipanów” jest powieścią, którą można sklasyfikować jednocześnie w trzech gatunkach: thriller, sensacja oraz kryminał.

Wydana 18 marca 2015 podejmuje problematykę charakterystyczną dla kryminałów czy powieści sensacyjnych. Znajdziemy wątek morderstwa przeplatany problemami egzystencjalnymi. Znajdziemy motyw powrotu do przeszłości, w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania z obecnych czasów. Cały utwór – oprócz podejmowanych przez siebie tematów – napisany jest w klimacie mrocznym, trzymającym czytelnika w napięciu do samego końca.

Książkę, poprzez ciągle rozwijającą się akcję, czyta się szybko i przyjemnie. Postaci są jasno określone, scharakteryzowane, mają ściśle określoną rolę w powieści, co ułatwia osobie czytającej zrozumienie wątku oraz zapamiętanie związków między danymi bohaterami.

Uważam, że książka przypadnie do gustu osobom lubującym się w tematyce kryminalnej z elementami grozy, jaką dają nam elementy thrillera. Polecam także osobom, którzy z zainteresowaniem rozwiązują wraz z bohaterami powieści zagadki dotyczące ich rodzin, ich samych, ich przeszłości – bądź teraźniejszych problemów, jak przykładowo popełniona zbrodnia.

Mnie osobiście książka przypadła do gustu – mam nadzieję przeczytać również „Dotyk prawdy” tej samej autorki, gdyż styl pisania, jakim się posługuje sprawia, że książkę „pochłania” się w całości jednym haustem :)
 

Vigs, lat 18

Książka wydana przez Wydawnictwo

http://harlequin.pl/
 

 

Komentarze