Koło graniaste - Barbara Rybałtowska - recenzja

Barbara Rybałtowska jest polską pisarką, która jako dziecko została wywieziona z matką na Syberię. Te wydarzenia oraz wspomnienia z nimi związane stały się inspiracją do powstania cyklu książek pt. Saga.

Książka "Koło graniaste" opisuje dalsze losy Zofii i jej córki - Kasi. Akcja dzieje się po zakończeniu II wojny światowej, kiedy to rodzina wraca do Polski. Zosia nie tylko musi zmagać się z powojenną rzeczywistością, do której ciężko jej się przyzwyczaić, a także z własnymi problemami. 

Autorka w doskonały sposób ukazała komunistyczne czasy z punktu widzenia zwykłych ludzi. Są to czasy kiedy przeciętny człowiek zmęczony jest wojną, mimo tego musi próbować odnaleźć się w nowym systemie. Jesteśmy świadkami dorastania Kasi czyli nowych przyjaźni, pierwszej miłości oraz najważniejszego w życiu egzaminu dojrzałości - matury.

Książka napisana jest ciepłym językiem. Powieść czyta się jednym tchem. Polecam każdemu. Myślę,że warto zagłębić się w historię bohaterki. Jednak z własnego doświadczenia polecam sięgnąć najpierw po pierwszą część książki.Ola, lat 18Książka wydana przez


Komentarze