Jesienna miłość - Nicholas Sparks - recenzja

Nicholas Sparks jest współczesnym amerykańskim pisarzem. Napisał m.i.n. "Anioła Stróża" , "Ślub" , "I wciąż ją kocham". Po twórczość Sparksa chętnie sięgają producenci filmowi. Na ekranach kin zagościły adaptacje: "I wciąż ja kocham", "Listu w butelce", czy "Bezpiecznej przystani".

Przeczytałam książkę pt. "Jesienna miłość". Powieść opowiada o wielkiej, dojrzałej miłości dwóch siedemnastolatków - Landona Cartera i Jamie Sullivan. Jamie jest nieśmiałą, spokojną , cichą dziewczyną. Wychowuje ją ojciec. Jej mama umarła w tym samym dniu, w którym nastolatka przyszła na świat. Jamie różni się od rówieśników. Nosi ze sobą Biblię. Ubiera się bardzo skromnie. Rówieśnicy sądzą, że jest dziwna.

Landon należy do pewnych siebie osób. Chodzi razem z Jamie do szkoły . Zaprasza ja na bal z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Dziewczyna dziękuje mu za zaproszenie, ojciec pozwala jej iść. Między Jamie a Landonem zaczyna nawiązywać się nić porozumienia. Razem jadą do sierocińca, pomagać dzieciom. Występują w szkolnym przedstawieniu.

Ta historia sprawia, że serce zaczyna szybciej bić."Jesienna miłość" to przykład książki, przy której można wylać morze łez. Polecam wszystkim, którzy lubią się wzruszać .

Kasia, lat 16Książka wydana przez Wydawnictwo Albatros

Komentarze