Talon - Julie Kagawa - recenzja

Julie Kagawa jest przykładem na tezę, że pasja może przekształcić się w sukces życiowy. Przez swoje zainteresowanie książkami narodziła się jej pierwsza książka „Żelazny król”, dzięki której pojawiła się w świecie pisarzy z dużym rozmachem.

Od stuleci toczy się wojna. Wojna, o której ludzie nie mają prawa się dowiedzieć. Jak zareagowaliby, gdyby okazało się, że którymś z ich przyjaciół jest uśpiony szpieg, a dokładniej smok przeobrażony w ludzką postać na którego polują żołnierze zakonu Świętego Jerzego? Takim smokiem jest Ember Hill, na pierwszy rzut oka młoda, piękna, wysportowana dziewczyna. Jednak po przemianie jest śmiercionośnym, obdarzonym wielkimi skrzydłami i płomienistym oddechem gadem należącym do Talonu. Zostaje ona wysłana wraz ze swoim bratem bliźniakiem do słonecznej Kalifornii, by poznać i zintegrować się z ludźmi. Jednak na pozór prosta misja zaczyna zagrażać bezpieczeństwu smoczycy, gdy w jej otoczeniu pojawia się smok zbieg Riley. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej gdy poznaje Garreta – swoją życiową miłość, jednak także jej najgorszego wroga. W pewnym momencie musi wybrać czy zostanie z bratem w organizacji, by zostać jedną z najstraszniejszych postaci w Talonie, czy może jednak ucieknie ze zbiegami, narażając się na zabicie przez swoich pobratymców?

Książka jest napisana fenomenalnie! Połączenie zwyczajnego świata surferów i młodzieży, z groźnym, pełnym nakazów i zakazów świata smoków. Do ostatniej kartki trzyma w napięciu i nie wiadomo co na następnej stronie wymyśli genialna autorka.

Polecam wszystkim którzy kochają świat fantasy, oraz książki od których nie można odkleić się nawet na chwilkę.


Agata, lat 18Książka wydana przez Wydawnictwo

Komentarze

  1. Fragment Twojej recenzji został ukradziony: http://zaczytanyksiazkoholik.blogspot.com/2015/10/julie-kagawa-buntownik-recenzja.html?showComment=1446999007115#c6047657072959304667

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz