Podróże z Arkadym Fiedlerem - Wiesława Walkowska - recenzja

Wiesława Walkowska jest doktorem nauk humanistycznych, pedagogiem i politykiem społecznym. Autorka książek „Gdzie historia przeplata się z legendą. Z dziejów Mszany” oraz „Emigracja jako problem lokalny i globalny”. Napisała również wiele artykułów naukowych nawiązujących do polityki społecznej.

Jest to książka opisująca życie i utwory Arkadego Fiedlera. Biografia opowiada zarówno o jego życiu prywatnym, jak i o tym co osiągnął. Utwór autorstwa pani Walkowskiej w ciekawy sposób przedstawia sylwetkę znanego i lubianego polskiego podróżnika. Mówi o jego dzieciństwie, podróżach, często nawiązuje do napisanych przez niego książek. W ciekawy sposób nawiązuje też do czasów, w których żył.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Sądzę, że każdy kto lubi twórczość Fiedlera powinien ją przeczytać, ale nie tylko. Ja jestem osobą, która dopiero przymierza się do „spotkania” z Arkadym i po przeczytaniu tej książki czuję się do tego przygotowana. Poznałam lepiej autora i łatwiej będzie mi zrozumieć jego twórczość.


Chociaż po tytule „Podróże z Arkadym Fiedlerem” spodziewałam się, że zostanę „przeniesiona” do jednej z książek Arkadego i razem z autorką podążę jego krokami, okazało się jednak inaczej. Na początku odrzuciło mnie to, że nie zwiedzę świata, ale cieszę się że przeczytałam tę biografię. Ona jeszcze bardziej zachęciła mnie do poznana twórczości tego znakomitego podróżnika.


Ada, lat 16


Książka wydana przez 


Komentarze

Prześlij komentarz