Gniewna gwiazda - Moira Young - recenzja

Moira Young była na zmianę aktorką, tancerką i śpiewaczką operową, lecz jej pierwszą miłością pozostają książki i pisanie. Urodzona w Kanadzie, dziś mieszka z mężem w Wielkiej Brytanii. "Gniewna gwiazda" to ostatni, po "Krwawym Szlaku" i "Dzikim sercu", tom trylogii "Kroniki czerwonej pustyni", która zdobyła wiele nagród, m.in. Costa Children’s Book Award.

„Gniewna gwiazda” to jak już wspomniałam, ostatni tom bestsellerowej trylogii „Kroniki czerwonej pustyni”, której główną bohaterką jest Saba, niezbyt doskonała, ale jednocześnie niezwykła dziewczyna. Akcja toczy się w świecie opanowanym przez bezwzględnego DeMalo, który dąży do stworzenia Nowego Edenu. Chłopak pragnie kontroli, władzy i państwa opartego wyłączenie na silnych obywatelach, bowiem każdy kto nie spełni tego warunku będzie martwy. DeMalo do pełni szczęścia brakuje Saby, dziewczyny z którą pragnąc mieć po swojej stronie, zawrze umowę. Jednak serce kobiety należy już do Jacka. Dziewczyna pragnąc zapewnić sobie i przyjaciołom bezpieczeństwo, wolność i spokój, zaczyna walkę z czasem oraz przeznaczeniem. Jednak jak się okazuje drobne rzeczy mogą wywołać duże kłopoty, a jedynym wyjściem z sytuacji jest nie tracenie z oczu tego w co naprawdę wierzymy.

„Gniewna gwiazda” to książka oparta na rodzinie, przyjaźni i prawdziwej społeczności. Autorka tej powieści pokazała, jak kruche jest ludzkie życie i jak w jednej chwili los może zabrać nam wszystkich, których naprawdę kochaliśmy. Opowiadanie to niesie za sobą głębokie przesłanie. Każdy z nas musi pamiętać, że przemoc rodzi przemoc, a pragnienie zemsty niesie za sobą zniszczenie i śmierć niewinnych ludzi, bowiem to co robi jedna osoba ma wpływ na wielu. Najważniejsze to pamiętać, że jeżeli chcesz grać musisz być gotowym na przegraną.

Myślę, że jest to lektura nie do pominięcia, warta poświęcenia czasu i uwagi.Dominika, lat 18

Książka wydana przez


Komentarze