W cieniu klątwy - Alyson Noël - recenzja

Alyson Noël wychowała się w Orange County w Kalifornii. Po szkole wyjechała do Myken w Grecji, a następnie przeprowadziła się na Manhattan, gdzie pracowała jako stewardessa. Jej nowy cykl "Nieśmiertelni" odniósł sukces. Zarówno pierwsza część – "Ever" – jak i druga – "Błękitna godzina" – są bestsellerami New York Timesa. Ukazała się też trzecia część cyklu, "Shadowland". „W cieniu klątwy” jest trzecią częścią cyklu „Nieśmiertelni”.

Głównymi bohaterami są zakochani w sobie Ever i Damen. Towarzyszą sobie od czterystu lat. Oboje mają magiczne moce. Są nieśmiertelni. Ever potrafi czytać w myślach oraz czyta książki bez otwierania ich. Niestety na Damena spada okrutna klątwa. Nie może dotknąć swojej ukochanej. Gdyby tylko ich DNA połączyło się, Damen od razu by zginął. Jego dusza trafiłaby do Shadowlandu, gdzie nie ma nic. Damen cierpiałby z powodu pustki i samotności przez całą wieczność.

Ever chodzi do liceum. Jej ciotka zachęca ją, żeby znalazła sobie jakieś zajęcie. Dziewczyna rozpoczyna pracę w sklepie jako medium. Pewnego dnia w sklepie otwiera szufladę i zauważa w niej książkę, która jest niezwykła, gdyż nie może jej odczytać w ten sam sposób co zawsze. Od ukochanego dowiaduje się, że ta książka zawiera zaklęcia, które tworzą tzw. złą moc.

Historia trzyma w napięciu. Trudno przewidzieć całą akcję. Zakończenie jest niebanalne. Książka jest napisana prostym językiem. Występuje wielu bohaterów oraz kilka wątków. Miłość głównych bohaterów jest wieczna. Nie niszczy jej bariera, jaką jest klątwa, która spoczywa na Damenie.

Książka jest wyjątkowa, idealna na zimowy wieczór. Polecam wszystkim, którzy lubią powieści fantastyczne. Czytając tę historię, zapomina się o całym świecie.
Kasia, lat 16Książka wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie

Komentarze