Religa. Człowiek z sercem na dłoni - Jan Osiecki - recenzja

„Religa. Człowiek z sercem na dłoni” to opisana przez Jana Osieckiego historia wybitnego kardiologa Zbigniewa Religi. Ten wybitny lekarz w rozmowie z dziennikarzem opowiedział całe swoje życie. Ujawnia nam jak wpadł w politykę, w jaki sposób został namówiony na objęcie rządu, który był stworzony przez PiS, szczerze przyznał się i opowiedział o swoich nałogach. Zdradził nam też poglądy o swojej chorobie i pewnej śmierci. Zbigniew Religa opowiada również o szczegółach pierwszego udanego przeszczepu serca, sam nigdy nawet nie widział podobnego zabiegu. Zdradza nam również szczegóły zatrzymania przez funkcjonariuszy CBA, doktora Mirosława Garlickiego, zatrzymanego między innymi za zabójstwo w zamiarze ewentualnym. 

Arcyważnym elementem w tej lekturze są wypowiedzi innych osób, które osobiście znały profesora Religę. Są zawarte tam wypowiedzi Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Lecha Wałęsy czy Wojciecha Jaruzelskiego. 

Książka jest godna przeczytania, bo to niezwykła historia człowieka, który mimo propozycji zostania w Stanach Zjednoczonych, wrócił do kraju. To opowieść o człowieku, który pomimo wielu przeciwności dążył do celu i spełniał swoje marzenia, a jak wiemy dokonał wielu rzeczy.  


Klaudia, lat 18 Książka wydana przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Komentarze

Prześlij komentarz