Dr@pieżca - Terri Blackstock - recenzja

Terri Blackstock, amerykańska autorka, w powieści pt. "Dr@pieżca'' porusza współczesne problemy społeczne. Problematyka dotyczy niebezpieczeństw w Internecie.

Młodzież bardzo często bagatelizuje ów problem, jednakże przeczytanie tej oto książki wzbudza refleksje i skłania do przemyśleń. Jest to nie tylko pouczenie dla ludzi korzystających z portalów społecznościowych, ale przede wszystkim niezwykle emocjonująca opowieść.

Intrygująca historia Elli Carmichael, zwykłej nastolatki dzielącej się każdą chwilą ze swoimi znajomymi, udostępniającej wydarzenia ze swojego życia na swojej stronie internetowej. Dziewczyna na swoim koncie posiada ponad tysiąc znajomych, a jej posty trafiają do dużego grona odbiorców, jednak niefrasobliwe korzystanie z portalu społecznościowego staję się jej zgubą. Ella zostaje zgwałcona i zamordowana. Jej siostra, Krista Carmichael jest w stanie zrobić wszystko, by dorwać internetowego drapieżcę. Jedyną drogą by skontaktować się z zabójca jest Internet. Czy sprowokuje morderce i stanie się jego kolejną ofiarą? Intrygująca akcja dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Powieść pokazuje wirtualny świat w rzeczywistym świetle, staję się przestrogą wobec bezmyślnego 'serfowania' na portalach społecznościowych. Ponadto zawiera wiele odwołań do Biblii, a także przedstawia aspekty religijne dotyczące zwątpienia w wierze. Uważam że warto przeczytać tę książkę, ponieważ ma charakter dydaktyczno-moralny, a pasjonująca akcja powoduję, że czytelnik z zaciekawieniem śledzi wydarzenia i próbuję rozwiązać wraz z bohaterami zagadkę: Kim jest drapieżca?

  

xxx, 17 latKsiążka wydana przez

http://www.vocatio.com.pl/


Komentarze