Szmaragdowa tablica - Carla Montero - recenzja

Jest to jedna z trzech powieści hiszpańskiej pisarki Carli Montero – absolwentki prawa i zarządzania w biznesie. „Szmaragdowa tablica” jest bestsellerem w Hiszpanii, a prawa do jej wydania wykupiło kilka europejskich oficyn.

Ana wiedzie spokojne życie w Madrycie u boku swojego ukochanego chłopaka Konrada, aż do momentu, gdy Konrad natrafia na list z II wojny światowej, który naprowadza ich na ślad tajemniczego obrazu „Astrolog” przypisywany Giorgionemu, malarzowi epoki renesansu. Ana za namową Konrada postanawia odnaleźć obraz, przez który odkrywa nie tylko jego losy, ale także prawdę, która zmieni jej życie.

Nie tylko para głównych bohaterów szukała obrazu, ale również sam Hitler za pośrednictwem majora SS Georga von Bergheima. Kanclerz Rzeczy uważa, że obraz kryje wielki sekret – kto go odkryje, będzie rządził światem.

Powieść od pierwszych stron wciągnęła mnie bez reszty! Historia obrazu została świetnie stworzona. Umiejętność operowania retrospekcjami przez autorkę wywarła na mnie niebywałe wrażenie. Pani Montero posługuję się prostym językiem, a samą powieść czyta się przyjemnie. Połączenie wątku wojennego, miłosnego i tajemnicy jaka tkwi w obrazie dała niesamowity efekt. Myślę, że książka przypadnie do gustu szczególnie kobietom. Gorąco polecam!

O.S 18 lat 
Książka wydana przez Dom Wydawniczy Rebis

Komentarze