Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach - Robert Spencer - recenzja

Niedawno przeczytałam dosyć ciekawą książkę pt. "Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach". autorstwa Roberta Spencera, która została wydana przez Wydawnictwo Fronda.

Robert Spencer jest znawcą do spraw bliskowschodnich i islamu, dyrektorem Jihad Watch, programu popularyzującego wiedzę na temat islamskich grup terrorystycznych. Napisał 13 książek oraz kilkanaście artykułów prasowych o dżihadzie i muzułmańskich terrorystach.

Książka zawiera tematy dotyczące islamu, krucjat jak i współczesnego dżihadu np. Islam a traktowanie kobiet. Autor w swoich tekstach cytuje tekst z Koranu, aby podkreślić prawdziwość swoich informacji.

Umieścił tam także konfrontacje chrześcijaństwa a islamu w odniesieniu do aktualnie omawianej sprawy. Moim zdaniem książka ta jest bardzo interesująca, ponieważ pozwala na zrozumienie "czym jest islam?" 


Sądzę że książka ta to dobre źródło informacji na temat islamu i innych spraw z nim związanych. Polecam tą książkę osobom, które chcą poszerzyć swoją wiedze na temat tej religii.
 

Ania S., lat 17


Książka wydana przez Wydawnictwo
http://www.wydawnictwofronda.pl/
 

Komentarze