Wyspa na prerii - Wojciech Cejrowski - recenzja

Wojciech Cejrowski jest bardzo znaną postacią. Najczęściej kojarzymy go z programu "Boso przez świat", ale napisał on także kilka książek. Najbardziej znaną publikacją jest "Gringo wśród dzikich plemion", lecz w tym roku wydał jeszcze jedną, świetną i zdumiewająco zabawną książkę "Wyspa na Prerii"

Jest to książka popularno-naukowa, lecz zawiera w sobie bardzo dużo humoru typowego dla pana Cejrowskiego. Książka ta jest opowieścią w jaki sposób autor wszedł w posiadanie domku na prerii oraz jak spędził pierwszy rok. Ukazuje w niej społeczność "kowbojską", ich kulturę, zachowania, oraz bardzo nietypowe żarty. 

Książkę czyta się ze zdumiewającą łatwością, jest bardzo przyjemna, zabawna, ale też i pouczająca. Myślę, że najciekawszą rzeczą opisaną w tej książce jest społeczeństwo, "stado" jak to nazywa autor. Ich podejście do rzeczywistości z którą muszą zmagać się na prerii oraz zaskakujący sposób rozwiązywania problemów. Po przeczytaniu tej książki naszła mnie wielka ochota na kupno takie domku, to co jest opisane w książce, według mnie było i jest przepiękne. Jestem pewna, że książka przypadnie każdemu, który chociaż przez chwile miał styczność z Wojciechem Cejrowskim.


Agata, lat 18


Książka wydana przez


Komentarze