Morderstwo na plebanii - Agathy Christie - recenzja

„Morderstwo na plebanii” książka autorstwa Agathy Christie opowiada o kolejnej z wielu śledztw, którą zajęła się pani Marple. Proboszcz miejscowej parafii znajduje w swoim gabinecie zwłoki pułkownika Protheroe. Kobieta od razu wkroczyła do akcji w poszukiwaniu zabójcy. Podczas śledztwa okazało się, że komandor był wcześniej umówiony z księdzem, ale kapłan został wezwany do jednego z wiernych i dlatego spóźnił się na spotkanie. Pani Marple miała aż siedmiu podejrzanych. Do morderstwa przyznają się dwie osoby niezależne od siebie. Niestety nie ma żadnych dowodów na to, że to właśnie one dokonały zbrodni. Jednak ku zdziwieniu wszystkich kobieta rozwiązuję tą niezwykle zawikłaną zagadkę i znajduję zabójcę, zadziwia naczelnika policji i plebana oraz ratuje życie młodemu nieszczęśliwemu chłopakowi, którego tajemnicę również odgaduje. 

Lektura ta różni się od innych narracją, gdyż jest ona pisana z punktu widzenia proboszcza. Panna Marple pojawia się rzadko, dorzucając swoje trzy grosze prowadząc do podjęcia dobrego tropu zarówno przez głównego bohatera jak i śledczych. 

Polecam wszystkim tą książkę gdyż jest bardzo interesująca, bo do samego końca trzyma nas w niepewności, a finał jest jak zawsze bardzo zaskakujący.Klaudia, lat 18Książka wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie

Komentarze