Maska - Anna Kekus - recenzja

"Maska" - jest drugą książką mało znanej polskiej pisarki Anny Kekus. Już przy pierwszym wrażeniu książka ma bardzo dobry i łatwy do przyswojenia styl. Nie licząc niepotrzebnych, zbyt dokładnych opisów ubioru głównych bohaterów bardzo szybko i miło się ją czyta.

Historia toczy się na Hawajach gdzie jedna z naszych głównych postaci, Matylda 
projektantka wnętrz, wyjeżdża w sprawach biznesowych. W wieczór przed rozpoczęciem prac idzie do baru chcąc nawiązać romans na jedną noc. Spotyka tam Filipa i szybko udaje jej się go uwieźć, a następnie szybko i po cichu wymyka się od niego myśląc już o jutrzejszym dniu w nowo wybudowanym kurorcie. Niestety następnego dnia okaże się, że jej nowym przełożonym będzie właśnie Filip…. ;) 

Akcja w wielu momentach nabiera bardzo interesujących obrotów, zmian sytuacji o 180 stopni. Cała książka jest napisana bardzo ciekawie, wciąga, hipnotyzuje opisami krajobrazów, zachwyca. Nie jest to w żadnym wypadku typowe romansidło i jak najbardziej polecam.

Jeśli kiedykolwiek będę miała szanse przeczytać drugi utwór autorki na pewno to zrobię, a tymczasem zachęcam do przeczytania tego.
Róża, lat 17Książka wydana przez


Komentarze