Magda. Pożegnanie z pokoleniem. - J.B. Poznanski - recenzja

Po książkę J.B.Poznanskiego pt."Magda. Pożegnianie z pokoleniem" sięgnęłam przypadkowo. Autor chce pokazać nam, iż osoby biorące udział w Powstaniu Warszawskim były zwykłymi ludźmi,którzy w młodym wieku musieli chwycić za broń i walczyć o wolność ojczyzny. 

Główna bohaterka - Magda przyjeżdża do Warszawy i próbuje dowiedzieć się czegoś wiecej na temat swojej babci od żyjących jeszcze Powstańców Warszawskich. Możemy przypuszczać, że to nie lada wyzwanie cofnąć się do wspomnieć, których tak właściwie nikt nie chciałby pamiętać. Jednak bohaterowie podejmują się tego czynu, mimo że niektórzy z nich nie chcieli wracać do przeżyć z tamtego okresu. Opisane wydarzenia zmuszają czytelnika do refleksji. W książce nie tylko poruszane są aspekty historyczne, ale także osobista sytuacja Magdy. Dziewczyna walczy z miłością do mężczyzny, który ją zdradza.

Moim zdaniem warto sięgnąć po wytwór Poznanskiego. Jest ona doskonałym uzupełnieniem wiedzy na temat Powstania. Dzięki autentyczneiu językowi książkę czyta się z wielką przyjemnością. Polecam!


Ola, lat 18
Książa wydana przez 


Komentarze