Księga Wszystkich Dusz - Deborah Harkness – recenzja

Deborah Harkness jest profesorem historii na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, laureatką nagród i członkiem elitarnych towarzystw naukowych. Została znana przez swoją serię książek „Księgę Wszystkich Dusz”, która wyprzedziła w rankingu The New York Times Stiega Larssona autora serii „Millenium”.

"Księga Wszystkich Dusz" opowiada o na pozór zwyczajnej oksfordzkiej doktor historii Dianie Bishop. Nie jest ona jednak zwykłą istotą ludzką, lecz czarownicą uciekającą przed swoją magią. Pewnego dnia w Bibliotece Bodlejańskiej podczas pisania swej pracy, zamawia tajemniczy manuskrypt. Gdy go otwiera okazuje się, iż nie jest to zwykła stara książka zawierająca treści alchemiczne. Od tej chwili na uniwersytecie zaczynają się pojawiać nowe, niebezpieczne istoty. W tym światowej sławy profesor biochemii i neurologii – Matthew Clairmont. Diana próbuje ochronić się przed zakazanym związkiem, lecz szybko sobie zdaje sprawę, że nie jest to możliwe wplątując się coraz głębiej w wampirze intrygi i świat niebezpiecznych gier, przed którymi będzie musiała się bronić swoimi nie mieszczącymi się w normach mocami.

Powieść jest słusznie uznawana za idealne połączenie tego co najlepsze w wielkich dziełach ostatnich lat – walka o potężną, zakazaną miłość, wielkie tajemnice oraz walki z niebezpiecznymi istotami.

Księga jest niesamowita. Gdy wciągnie Cię w swoją fabułę nie sposób jest się z niej wydostać innym sposobem niż przeczytanie wszystkich 4 tomów z zapartym tchem i oczekując na kolejny zwrot akcji, których jest tu bez liku.

Polecam.Agata, lat 18


Książki wydane przez Wydawnictwo Amber

Komentarze