Alfabet salonu - Krzysztof Feusette - recenzja

Krzysztof Feusette to dziennikarz, publicysta, stały felietonista „Rzeczpospolitej” i tygodnika „W sieci”, autor „Alfabet salonu”, w którym przedstawia osiemdziesiąt postaci znanych osób – dziennikarzy, celebrytów, naukowców a także duchownych. 

W „Alfabecie salonu” pojawiają się takie osoby jak: Andrzej Wajda, Tomasz Lis, Kuba Wojewódzki i wielu, wielu innych. Autor przedstawia sytuacje po tym jak Marcin Miller wycofał poparcie dla PO oraz kiedy Monika Olejnik powiadomiła premiera, że wszyscy dziennikarze są przeciw niemu. Zwraca uwagę na to w jak prosty sposób osoby opisane przez niego przejmują rolę autorytetów społecznych. Feusette opisuje ich życiorys, wyraża swoją opinie oraz prezentuje pracę dzisiejszych mediów w Polsce.

Autor używa prostego języka i posługuje się inteligentnym humorem, który przejawia się m.in. w nadawaniu różnych określeń dla danego bohatera np. Maria Czubaszek jako ‘Babcia antymoherowa’, czy Piotr Najsztub jako ‘Tropiciel Orgazmów’. „Alfabet salonu” to idealna pozycja dla osób interesujących się polityczną sytuacją w Polsce oraz rolą mediów. Serdecznie polecam.


O.S, 17 latKsiąża wydana przez Wydawnictwo


Komentarze