Szczeniak. Jak labrador ocalił chłopca z ADHD - Liam Creed - recenzja


Liam Creed, który jest autorem, a jednocześnie głównym bohaterem powieści od najmłodszych lat sprawiał kłopoty swoim rodzicom. Gdy coś nie szło po jego myśli, szybko się denerwował, nie radził sobie ze swoim gniewem, wyładowywał złość niszcząc wszystko, co stanęło na jego drodze. Nie można się więc dziwić, że chłopiec nie mógł znaleźć prawdziwych przyjaciół, ponieważ nikogo nie szanował, a rodzice jego kolegów zabraniali spotykania się z nim. W szkole Liam również nie radził sobie zbyt dobrze. Nie mógł się skupić, przeszkadzał w prowadzeniu lekcji, co doprowadziło do częstego wysyłania do dyrektora. Matka umawiała się z chłopcem na wizyty lekarskie jednak nikt nie zdiagnozował choroby, przez co zaczęła poszukiwania w Internecie na własną rękę. Okazało się że zachowania osób z ADHD idealnie pasują do jej dziecka. Dzięki lekarstwom chłopak uspokoił się, jednak nadal miewał ataki złości i był rozkojarzony.

„Szczeniak. Jak labrador ocalił chłopca z ADHD”
opowiada o niezwykłej przemianie Liama, który wbrew swojej woli nie potrafi zapanować nad swoim zachowaniem - w dojrzałego nastolatka, próbującego walczyć z chorobą. To wszystko dzięki Aero - labradorowi z ośrodka Canine Partners. Chłopak dostał szansę wystąpienia w programie telewizyjnym, który polegał na szkoleniu psów przewodników mających trafić później do osób niepełnosprawnych. Liam wiele zawdzięcza Aero – swojemu najlepszemu przyjacielowi. To właśnie on sprawił, że nastolatek zaczął kontrolować swoje zachowanie i znacznie się wyciszył. To niesamowite jak bardzo czworonożny przyjaciel potrafi pomóc.

Nie tylko okładka, która przyciąga uwagę (jest piękna), ale również cała historia chorego chłopca. Nieco zawiódł mnie jednak język, którym została napisana powieść. Wydaje mi się, że jest zbyt młodzieżowy i chaotyczny. Mimo tej małej wady książkę polecam każdemu, tym bardziej, że jest ona oparta na faktach. Jestem pewna, że historia biograficzna napisana przez Liama Creeda na pewno wam się spodoba.
Patrycja, 18 lat


Książka wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Komentarze