Kolorowe szkiełka - Mirosława Kareta - recenzja

Autorem książki „Kolorowe szkiełka” jest Mirosława Kareta.

Jest to współczesna opowieść o problemach, jakie spotykamy w naszym codziennym życiu, o tym, że w życiu nie zawsze kierujemy się zdrowym rozsądkiem, podążając za głosem serca.

Główna bohaterka – Marta, przypadkowo poznaje sześcioletniego chłopca, żyjącego w rozbitej patologicznej rodzinie. Bieg wydarzeń powoduje, że postanawia zaopiekować się dzieckiem, przewracając własne życie osobiste i zawodowe „do góry nogami”. Jednocześnie w książce poruszone są wątki rodzinne - z dzieciństwa bohaterki, rozwodu jej rodziców i ich obecnego życia, oraz pokazane postacie jej partnerów życiowych.

„Kolorowe szkiełka” nacechowane są emocjami, bliskimi każdemu z nas : miłości do dziecka, potrzebie miłości do drugiego człowieka, wspomnieniami trudnych wydarzeń z przeszłości, podejmowaniu poważnych decyzji życiowych, woli walki, radości życia, rozpaczy.

Książkę czyta się lekko i kiedy w połowie wydaje się, że nic więcej już się nie wydarzy, właśnie wtedy pojawiają się najciekawsze sytuacje a potem zaskakujące zakończenie, którego wcześniej nie spodziewalibyśmy się.

„Kolorowe szkiełka” to pozycja idealna na wakacyjny wyjazd, deszczowy dzień, zimowy wieczór.


A. D.Książka wydana przez Wydawnictwo


Komentarze