Mój przyjaciel zdrajca - Maria Nurowska - recenzja„Mój przyjaciel zdrajca” jest to powieść biograficzna o Ryszardzie Kuklińskim, autorstwa Marii Nurowskiej, z pod której pióra wyszło wiele powieści i dramatów. Opowiada ona o przeżyciach Jacka Stronga, bo takim pseudonimem posługiwał się bohater książki.

Życie Ryszarda Kuklińskiego było pełne trudnych wyborów, strachu o siebie jak i o rodzinę, ale głównie o ojczyznę, bo to o nią najbardziej się troszczył. Przez swoją współpracę z CIA jedni okrzyknęli go zdrajcą, a inni – bohaterem. W swojej biografii autorka opisuje wspinaczkę Kuklińskiego po szczeblach kariery w wojsku, którą musiał przebyć, to, w jaki sposób nawiązał kontakt z Amerykanami w celu pomocy swojemu krajowi. Pułkownik Kukliński mówi nie tylko o karierze, ale także o swoim życiu prywatnym. Dokładnie opisuje swój związek z Hanką, którą tak naprawdę znał od dziecka, jak i inne swoje miłosne przygody.

„Mój przyjaciel zdrajca” jest to pozycja którą szczerze mógłbym polecić każdemu, nie tylko pasjonatom literatury o tej tematyce. Sam czytałem ją z ogromną przyjemnością, ciekaw każdego kolejnego rozdziału.                                                                                                                             Michał Bielarz, lat 16Książka wydana przez Wydawnictwo W.A.B.

Komentarze